Varpos kraujotaka, matavimas ultragarsu, erekcijos surikimų diagnostika

Erekcijos sutrikimų priežastys gali būti įvairios, tačiau net 75% atvejų erekcijos sutrikimo priežastis yra prasta varpos kraujotaka. Tokiais atvejais gydymas PDE5i grupės medikamentais yra itin efektyvus. Tačiau, kaip sužinoti, ar šie medikamentai iš tikro veiks? Tokiais atvejais gali padėti varpos kraujotakos matavimas ultragarsiniu dopleriu.

Kodėl vertinama varpos kraujotaka doplerio aparatu?

Kraujotaka varpoje yra labai svarbus faktorius, lemiantis erekcijos kokybę. Jaudinimo metu varpoje išsiplečia arterijos, į varpą priteka daugiau kraujo, kas varpą padaro didesnę ir kietesnę. Erekcijos metu venų diametras sumažėja, todėl kraujas iš varpos nenuteka. Po ejakuliacijos, ar išnykus stimuliacijai, arterijų spindis sumažėja, venų spindis padidėja ir erekcija dingsta.

Ultragarsinis dopleris, tai medicinoje vartojamas prietaisas, kurio ultragarsinių bangų pagalba galima įvertinti kraujo tėkmę žmogaus kūne. Ši neinvazinė technologija įvertina ir kraujo tėkmę varpoje. Procedūros metu vertinama varpos kraujotaka, jos sutrikimo laipsnis, galimos priežastys, nustatomi efektyviausi gydymo būdai.

PDE5i grupės medikamentai yra selektyvūs vazodilatatoriai (plečia kraujagysles) ir jeigu nustatomas varpos kraujotakos sutrikimas, dėl nepakankamo varpos kraujagyslių išsiplėtimo, tai šie medikamentai yra itin efektyvūs.

Tačiau kartais nustatomas varpos venų sutrikimas, ko pasekoje yra suintensyvėjęs kraujo ištekėjimas iš varpos erekcijos metu ir gydymas PDE5i grupės medikamentais bus neefektyvus. Tokiais atvejais taikomas kitas gydymas (varpos implantai, chirurginės kraujagyslių operacijos).

Kaip vertinama varpos kraujotaka?

Procedūra atliekama jums gulint ant nugaros ant apžiūros kambario stalo. Įvarpą suleidžiamas medikamentas, kuris plečia kraujagysles. Ši procedūra atliekama naudojant labai mažo diametro adatą, kas nesukelia didesnio diskomforto.

Medikamentas plečia varpos arterijas, taip padidindamas kraujo pritekėjimas į varpą, ko pasekoje atsiranda erekcija.

Naudojamas nedidelis ultragarsinis daviklis, laikomas išilgai varpos, išmatuojama varpos kraujotaka abiejose varpos pusėse. Kompiuterinė įranga sukuria vaizdo įrašą su aido ir tono detalėmis, taip parodydama kraujo tekėjimą į jūsų varpą ir iš jos.

Ši procedūra trunka iki 30 min. ir yra beveik neskausminga. Dauguma žmonių injekcijos metu jaučia tik menką „vabzdžio įkandimo“ pojūtį.

Kaip pasiruošti varpos kraujotakos matavimui?

  • Tyrimo dieną bei dieną prieš tyrimą neturėtumėte vartoti jokių kraujagysles plečiančių vaistų. Tai gali sukelti skausmingą ir užsitęsusią erekciją.
  • Jeigu vartojate kraują skystinančius vaistus, prieš procedūrą pasitarkite su gydytoju, dėl laikino medikamentų nutraukimo ar pakeitimo.
  • Taip pat reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių ar masturbacijos tą dieną, kai atliekamas tyrimas.
  • Tris dienas prieš procedūrą rekomenduojama nerūkyti.

Kaip reikėtų elgtis po varpos kraujotakos matavimo?

Po procedūros galite grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, tačiau turėtumėte susilaikyti nuo lytinių santykių ir masturbacijos apie parą laiko.

Ar varpos kraujotakos matavimas rizikingas?

Erekcija turėtų pradingti per 4 valandas, tačiau kartais, kai kuriems pacientams gali pasireikšti labai užsitęsusi erekcija, trunkanti ilgiau nei 4 valandas. Jei taip atsitinka, maža adata sušvirkščiama medikamentų turinčių priešingą poveikį. Užsitęsus erekcijai nedelsiant kreipkitės į mūsų kliniką, o jeigu taip atsitiktų ne darbo metu, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausia skubios pagalbos skyrių.

Varpos kraujotakos matavimo kaina 100 eurų.

+370 652 96622Užduokite klausimąRegistruokitės konsultacijai